REVIT - merenje rastojanja u 3D pogledu i obeležavanje

Informacije o programu Revit Architecture, Tips & tricks, How to...

Moderator: arch&ja

Post Reply
arch&ja
Posts: 8
Joined: Thu Apr 16, 2020 12:12 pm

REVIT - merenje rastojanja u 3D pogledu i obeležavanje

Post by arch&ja »

Revit, BIM softver za projektovanje u oblasti građevinarstva nije bez svojih nedostataka. Jedan od njih je nepostojanje komande za merenje rastojanja u 3D prostoru, koja bi nesumnjivo mnogima bila od koristi.
Srećom, Revit pruža mogućnost pravljenja familija raznih vrsta. Obično kad se kaže familija, misli se na elemente kao što su prozori, vrata, stubovi, grede, zidovi, ploče i sl. Pored ovih dobro poznatih postoji i "Adaptive Component". Ova vrsta familije omogućava korisniku da napravi familije širokog spektra primene. Od alata za merenje razdaljine, panela za zid-zavesu do kablova za prednaprezanje koji prate promenu dimenzija elemenata za koji su vezani.

Priložene su 2 familije, jedna služi za merenje razdaljina u 3D prostoru i pruža 4 podatka - dX, dY, dZ (globalnog Revit koordinatnog sistema) i ukupnog rastojanja L između dve zadate tačke, a druga za obeležavanje.
Sastoji se iz 2 adaptivne tačke i nekolicine dimenzionih "Reporting" parametara.

Pogledajte video snimak i preuzmite familije sa sledećeg linka: https://teamcad.rs/index.php/srb/vesti/ ... elezavanje
Post Reply